REPÜLŐORVOS.HU   
2006


2008. ÉVI DÍJKIOSZTÓ ÜNNEPSÉG


A könnyű motoros repülő szakágban Matuska Pál és Szák Krisztina versenyzőpáros a Kvasz András Rep. és Eje klub tagjai három világrekordot állítottak fel. 500 km-es zárt pályán 112,3 km/h, 1000 km-es zártpályán 109,5 km/h, leszállásnélküli leghosszabb távrepülés 1010,9 km

Eredményűket az FAI külön diplomával ismeri el, amit Dr. Becske Lóránt adott át:


Az „Év Sportolója” díjakat Dr. Melles Imre adta át:


Az év sportolója vitorlázórepülésben: Gulyás György MALÉV Repülő Klub

Az év ifjúsági sportolója vitorlázó repülésben: Kapuy Ádám Műegyetemi SE

Az év női sportolója vitorlázó repülésben: Márkus Timea MÁV

Az év sportolója ejtőernyőzésben: Asztalos István Szolnoki Honvéd Ejtőernyős SE

Az év ifjúsági sportolója ejtőernyőzésben: Olenyik Roland Szolnoki Honvéd Ejtőernyő SE


Az év ejtőernyős formaugró csapata: Reviczki Zalán, Jenei László, Tóth Ákos


Az év sportolója hőlégballon repülésben: Konecsni János Műegyetemi SE

Az év sportolója sárkányrepülésben: Bertók Attila Amatőr SE

Az év sportolója siklóernyőzésben: Simonics Péter Cross Contry SE

Az év siklóernyős célraszálló sportolója Kaszás Sándor Aero Club Hajdúszoboszló

Az év női siklóeje. célra szálló sportolója: Urbányi Anikó Amatőr Siklórepülő Egyesület

Az év sportolója női siklóernyőzésben: Ákos Zsuzsa Airborne SE.

Az év sportolója acró siklóernyőzésben Kézi Gábor Airborne SE

Az év sportolója motoros könnyűrepülésben Ferinc Vince – Varga Zoltán Nagykanizsai SE

Az év sportolója motoros műrepülésben: Illés Tamás Magyar Műrepülő Klub

Az év sportolója vitorlázó műrepülésben: Tóth Ferenc Aeroclub Farkashegy

Az év sportolója motoros rally-repülésben: Mayer Béla - Havlin Péter Győri Aero Klub


Magyar Vitorlázórepülő Kupa I. kategória


1. Magyar István Opitz Nándor Repülő Klub

2. Réti István Alföldi Repülő Klub

3. Hegedűs László MALÉV RK

------------------------------------------------------------


Magyar Vitorlázórepülő Kupa II. kategória

1. Kiss Dániel ACFH

2. Hlavács Attila Dunaferr RK

3. Keczán Attila Debrecen RK


Magyar Vitorlázórepülő Kupa III. kategória

1. Aczél Ferenc Alföldi RK

2. id. Balasi László MALÉV RK

3. Bereczki Nikolett MALÉV RK


Magyar Vitorlázórepülő Kupa ifjúsági

1. Lattmann Zsolt Esztergom RK

2. Bereczky Nikolett MALÉV RK

3. Kapuy Ádám Műegyetemi SE


Magyar Vitorlázórepülő Kupa női pontszerző verseny eredménye

1. Kádár Andrea Derecen RK

2. Bolla Mária Opitz Nándor RK

3. Bereczky Nikolett MALÉV RK


Magyar Vitorlázórepülő Kupa Klubok versenye

1. MALÉV RK

2. Aero Klub Debrecen

3. Alföldi Repülő Klub


Magyar Vitorlázórepülő Kupa pontszerző csapatverseny

1. Alföldi Repülő Klub: Réti István – Marosi Péter – Aczél Ferenc

2. MALÉV RK: Hegedűs László – id. Balasi László – Tatár Tamás

3. Dunaferr - Hlavács Attila – Varga Tibor – Tóth Lajos


Rally-repülő Kupa eredmények:

Magyar Rally Kupa 1. helyezett párosa: Mayer Béla - Havlin Péter Győri Aero Klub

Magyar Rally Kupa 2. helyezett párosa: Franczer Attila - Tóvári Edit Kék Ég SE.

Magyar Rally Kupa 3. helyezett párosa: Dr. Pák András - Nagy Gyula BROTTO Rally Team


Hőlégballon repülő eredmények:


Magyar Köztársaság Kupa 1. helyezettje: Németh Zoltán Alba Ballon RE:

Magyar Köztársaság Kupa 2. helyezettje: Végh Sándor Fly Végh Sport

Magyar Köztársaság Kupa 3. helyezettje: Konecsni János MSE



Könnyűmotoros négyfordulós nemzeti bajnokság 2008. évi végeredménye:


RWL1 (együléses sárkányrepülő) kategória


1. Thuróczy Endre Dunaferr RE

2. Kovács Aurél Szeged SE

3. Hojek Ferenc Dunaferr RE


RWL2 (kétüléses sárkányrepülő) kategória

1. Ferinc Vincze – Rákos Szabolcs Nagykanizsai SE

2. Guti Gábor – Cservenák Tamás Kvasz András Rep. és Eje. E.

3. Vörös Gyula – ifj. Vörös Gyula Balatonfőkajár SE


RAL1 (együléses botkormányos) kategória


1. Palicz Erik Főnix Repülőklub Debrecen

2. Barna János Kvasz András Rep. és Eje. E.

----------------------------------------------------------------------------------------------

RAL2 (kétüléses botkormányos) kategória

  1. Kreith Eduárd – Daru János Aeroclub Hajdúszoboszló

  2. Kovácsik László – Bamberger András Őcsény

2. Szendrői Mihály – dr. Vécsi Csaba Kvasz András Rep. és Eje.

3. Krancz Albert – Schneider András Oldtimer RE.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Siklórepülő Nemzeti Bajnokság

1. Simonics Péter Cross Country SE

2. Rácz Balázs Amatőr SE

3. Partizer Csaba MPC SE

-----------------------------------------------------------------------------------


Rekordok ismertetése:


Verebélyi Zoltán MÁV RK 1 db. országos és 1 db. nemzeti rekordot repült

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Laurinyecz Sándor Kvasz András RK 7 db. országos rekord

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Bodzsár András Két üléses kategóriában 2 db. országos rekord

Laborcz Attila

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Magyar István Opitz N REK. 1 db. országos rekord

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Márkus Timea MÁV RK 1 db. országos és 1 db. nemzeti rekord

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tülkös János Alföldi Rk 1 db. országos rekord

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ábrok Ágnes MALÉV RK 1 db. női nemzeti rekord

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tóth Géza Opitz Nándor RK 1 db. országos rekord

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Pollermann Judit MALÉV RK 1 db nemzeti és országos rekord

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Diófási Orsolya Horizont Rep. Isk. 1 db. női országos rekord

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hegedűs László MALÉV RK 3 db. nemzeti rekord

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

2008. évi könnyűmotoros repülő rekordok:


Matuska Pál – Szák Krisztina 3 db. világrekord

Kvasz A. Rep. és Eje. E.

------------------------------------------------------------------------------------------------------



2008. évben repült siklórepülő rekordok:

Orsy László Airborne SE 1 db. országos rekord

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ákos Zsuzsa Airborne SE siklóernyős női országos és nemzeti rekord

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Orsy László - Rácz Balázs 1 db. országos rekord

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Takáts Pál Amatőr SE 3 db. országos és nemzeti rekord

------------------------------------------------------------------------------------------------

Ákos Zsuzsa Airborne SE 1 db. női nemzeti rekord

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Rácz Balázs Amatőr SE 1 db. országos és nemzeti rekord

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Rácz Balázs – Vértes Balázs 1 db. országos rekord

------------------------------------------------------------------------------------------------

Lédeczi Gyöngyvér Gödölli SK 2 db. országos és nemzeti rekord


Takáts Pál - Borsos Fruzsina 3 db. tandem siklóernyős nemzeti rekord

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Kaszás Sándor AC Hajdúszoboszló siklóernyős célra szálló országos rekord

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Urbányi Anikó Amatőr SE siklóernyős célra szálló országos rekord

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Jenes Győző Kettő SE siklóernyős célra szálló rekord

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Vereczkei András AC Hajdúszoboszló siklóernyős célra szálló rekord

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Kerekes Nóra Amatőr SE siklóernyős célra szálló rekord

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Kiss István Amatőr SE siklóernyős célra szálló rekord

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Toth Zsuzsanna Amatőr SE siklóernyős célra szálló rekord

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Balogh Zsolt Amatőr SE 2 db. sárkányrepülő országos rekord

---------------------------------------------------------------------------------------------------


A vitorlázó repülésben Arany koszorú feltételét teljesítette:

Veigli Szabolcs MALÉV RK.

Hlavács Attila Dunaferr RK

Szauer Zsolt MALÉV RK

Kéczán Attila Aero Klub Debrecen

Gyémántkoszorú feltételét teljesítették:

Rehus Csaba MÁV RK

Hlavács Attila Dunaferr RK

Siklórepülő Aranykoszorús teljesítmény jelvény


Szabó József Amatőr SE



Rotter Lajos vándor díj átadása:


A vándor-díj negyedik alkalommal kerül átadásra, a 2008-ben repült 619,1 km-es táv repülése alapján Tóth Géza az Opitz Nándor Repülőklub tagja veheti át.


TURUL vándordíj átadása.


A díj 2008 évi nyertese Rehus Csaba a MÁV repülő klub tagja 6044 m magasság repülésével


Elismerés


A vitorlázórepülő sport és a sport munka területén kifejtett több évtizedes eredményes tevékenységét az MRSz egy dísztál adományozásával ismeri el Daróczy Jánosnak (Farkashegyi Aeroklub tagjának)



Virtuális Rotter Kupa


Három hazai számítástechnikában jártas pilóta létrehozta a szimulátorban HUNGARY repülési területet, amely Breznai János Budaőrs, Marosvári Csaba Gyúró, Kókai Tibor Dunakeszi nevéhez fűződik. A „TEAM HUNGRY” - már 60 taggal rendelkezik -, az elmúlt évben kiírta a virtuális szimulátoros Rotter Kupát.


Az első virtuális Rotter kupa pályázat 16 db érvényes eredmény beérkezésével zárult. A feltételeknek megfelelő leghosszabb távot Laurinyecz Sándor 1004 km-rel teljesítette.




















Az oldalon található anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak,
minden jog fenntartva!

© (2008 - ) dr. Melles Imre